Bez kategorii

LEMBIT MEMBRANA S30 F/F i LEMBIT MEMBRANA S40 F/F

By 19 marca 2021 No Comments

Zalety:

Lembit Membrana S30 F/F oraz Lembit Membrana S40 F/F to nowoczesne papy przeznaczone do układania  na każdym podłożu, poprzez zgrzewanie lub mocowanie mechaniczne. Wykończone są folią termotopliwą,  zarówno od strony wierzchniej, jak i od spodu, co ułatwia aplikację kolejnych warstw, zgrzewanie staje się  szybsze, a osuszanie podłoża dużo skuteczniejsze. Jeżeli chcesz wykonać izolację dachu, balkonu lub fundamentów zastosuj papy, które dzięki wyjątkowej technologii, pozwalają na oszczędność czasu i gazu. Lembit  Membrana S30 F/F oraz Lembit Membrana S40 F/F to materiały dedykowane specjalnie dla Ciebie: są nowo czesne, uniwersalne, łatwe do montażu, przyjazne dla środowiska i bezpieczne.

Sposoby montażu

Zgrzewanie:

Papy Lembit Membrana S30 F/F i Lembit Membrana S40 F/F można zgrzewać na całej powierzchni za pomocą palnika gazowego. Przed montażem podłoże powinno być oczyszczone, suche, a w przypadku podłoży betonowych dodatkowo zagruntowane płynnym środkiem penetrującym Lemplast Super Grunt SBS.

Na prawidłowo wykonanych zgrzewach musi być widoczny wypływ masy bitumicznej (ok. 10 mm), świadczący o jakości i szczelności pokrycia papowego.

 

 

Mocowanie mechaniczne:

Wysokie parametry zastosowanej wkładki w papach Lembit Membrana S30 F/F i Lembit Membrana S40 F/F pozwalają na mechaniczne mocowanie ich do podłoża. Łączniki mocuje się na zakładach wzdłuż długości rolki, po czym zgrzewa się wyłącznie zakład.

Pamiętaj! Ich Ilość i rodzaj zależy od typu podłoża, grubości docieplenia, wysokości budynku, strefy wiatrowej, strefy śniegowej, a ich zastosowanie powinno być zgodne z normą.